Otázky a odpovede

Pri dnešnej situácii na trhu, kde príliv zahraničných výrobcov ovládol i niekoľko renomovaných slovenských výrobcov kotlov, firma ATTACK, s.r.o. stále zostáva 100 % slovenská spoločnosť, ktorá má silný potenciál, podporu na slovenskom trhu aj v širokom zahraničí . Výsledok sú teda kvalitné osvedčené produkty svetovej kvality za výbornú cenu. Vďaka dlhoročnej pôsobnosti, sme si vybudovali rozsiahlu sieť servisných technikov a organizácii (na území SR máme cca 550 zmluvných servisných organizácí, pre ktoré každoročne robíme školenia).
Dúfam, že Vám tieto aspekty pomôžu pri výbere Vášho nového kotla!
Pokiaľ sa rozhodujete kúpiť nový kotol ATTACK musíte vedieť:
Aký typ kotla potrebujete - kondenzačný, plynový, na pevné palivo, zásobník TÚV
Aké prevedenie - nástenný kondenzačný, nástenný atmosferický, stacionárny
Aký ohrev TÚV - bez ohrevu, zásobníkový ohrev, prietokový ohrev
Výkon kotla sa určí podľa tepelných strát objektu (uvedené v projekte)
Bezplatná poradenská činnosť v príjemnom prostredí spoločnosti ATTACK, s.r.o. je dnes samozrejmosťou, ktorú už ocenil nejeden zákazník.

Odborné poradenstvo ako aj kompletný prehľad sortimentu obdržíte v sieti partnerov ATTACK. Naši vysoko kvalifikovaní spolupracovníci vám pomôžu pri výbere vykurovacieho systému a odporučia Vám vhodný výrobok.

Pri kúpe výrobku obdržíte zoznam rozsiahlej siete servisných technikov a organizácii po celom území SR, z ktorého si vyberiete Vám z okolia najbližšiu organizáciu z ktorej technik príde a ten Vám výrobok namontuje, vysvetlí manipuláciu a garantuje Vám záručný i pozáručný servis.
Ano je to možné. Naše kotly sú certifikované aj pre spaľovanie LPG. Je potrebná zmena trisiek a nastavenie pracovného tlaku. Túto inštaláciu musí previesť len odborne zaškolený pracovník so zmluvou na servisovanie našich kotlov. Ak ste rozhodnutý už pred kúpou kotla pre palivo LPG je možné ho kúpit už s prevedením na LPG. Prevedenie LPG je možné pre všetky nástenné kotly MAXIMUS, ATTACK, COMPACT.
Prevedenie PROFI je voči Štandardnému vyhotoveniu kotla ATTACK DP osadené ovládacou elektronikou, ktorá dokáže modulovať výkon kotla. Zároveň je v tomto prevedení aj možnosť napojenia izbového čidla a nastavenia teploty v izbe, pri ktorej sa na kotoli dočasne vypne ventilátor. Po poklesnutí teploty sa ventilátor automaticky znova rozbehne.
Životnosť výmenníka je stanovená minimálne na 10 rokov pri dodržaní stanovených podmienok:
- maximálna povolená vlhkosť dreva
- zapojenie zmiešavacieho okruhu
- ťah komína
Pri naložení plnej hornej komory je potrebné prikladať 3-4 krát za deň. Záleží to na viacerých skutočnostiach: požadovaná teplota vody, priemer prikladaného dreva, suchosť dreva ...
Pri použití odťahového ventilátora pri prikladaní dreva neunikajú spaliny do miestnosti, ale sú trvale odsávané do komína. Ventilátor počas prikladania nie je potrebné vypínať.
Nie. Pohyblivé rošty sú na objednávku.
Súčasťou dochladzovacieho okruhu (dalej len DO) je 6/4" trubka v tvare "S" s otvorom pre termoregulačný ventil STS 20. Ventil nie je súčasťou DO, ale je nevyhnutný pre správnu funkciu DO
Znečistenie kotla je závislé od prostredia v akom pracuje (prašnosť, vlhkosť) a aká je kvalita vykurovacej a úžitkovej vody. Preto doporučujeme pri pravidelnej ročnej prehliadke odborným pracovníkom tieto otázky skontrolovať a prijať potrebné opatrenia.
Objem akumulačných nádob je 500, 800 a 1000 litrov
Nádoba AS má pripojenia aj pre solárny systém (s vstavaným oceľovým výmenníkom pre ohrev solárnym zdrojom).
Existuje niekoľko dôvodov, prečo investovať do akumulačných nádrži. Prvý dôvod spočíva v kvalitnejšej regulácií vykurovacej sústavy, kde teplota vykurovacej vody v systéme nekolíše podľa premenlivej teploty v kotly v závislosti od prikladania paliva, ale jej hodnota je za akumulačnou nádržou konštantná podľa potreby vo vykurovanom objekte. Ďalším dôvodom je celková úspora paliva, pretože kotol ohrieva akumulačnú nádrž svojím plným výkonom. Drevosplyňujúci kotol dosahuje pri plnom výkone najvyššiu účinnosť a pri takejto prevádzke je zabezpečená aj najdlhšia životnosť kotla. Celková úspora paliva v kombinácii s akumulačnou nádržou môže predstavovať až 30%.
Áno, Rozmery nádob sú nasledovné: 500 l = Ø600-1970, 800 l = Ø790-1750, 1000l = Ø790-2050.
Štátna dotácia sa dá uplatniť na kotly ATTACK DP25, ATTACK DP35 a ATTACK DP45 všetky v prevedení STANDARD aj PROFI. Ďalej na peletizačné kotly ATTACK PELLET 20 a ATTACK PELLET 20A.
Áno, pre certifikáciu využívame skúšobne TÜV Mníchov. SZÚ Brno, TSÚ Piešťany.
Táto hodnota sa od stavu pôvodného plynového nekondenzačného kotla pohybuje v rozsahu 15-30%.
Zmiešavacie zariadenie slúži ako ochrana kotla aby bola dodržaná minimálna teplota vratnej vody do kotla 65°C. My ako výrobcovia tento systém doporučujeme, dokonca ním podmieňujeme záruku na splyňovací kotol. Tento systém zabraňuje tvorbe kondenzácie a dechtov v oceľovej komore kotla, čím výrazne predlžuje jeho životnosť.
Prevedenie s ľavými dvierkami sa vyrába len na požiadanie odberateľa.
Momentálne je na kotloch DP skúšaná elektronika, ktorá bude umožňovať napojenie aj na systém solárnych kolektorov. O možnosti objednania kotlov s novou elektronikou bude verejnosť včas informovaná.
Pre prácu montážneho technika je potrebný ŽL. Pre prácu servisného technika je potrebný ŽL. V prípade servisu plynových kotlov aj osvedčenie o práci s plynom. Zároveň je potrebné osvedčenie pre prácu s elektrickými zariadeniami.

Táto webstránka používa súbory cookies
Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie.
Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.
Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.

Viac informácií Odmietnúť Povoliť výber Povoliť všetko